Jak założyć firmę transportową?

Zastanawiają się Państwo jak założyć firmę transportową? Czy jest to ciężkie? Jakie warunki należy spełnić? Firma Traxe nie tylko zapewnia profesjonalne usługi w zakresie rozliczania delegacji, ewidencjonowania godzin pracy kierowców, prowadzenia dokumentacji oraz reprezentowania klientów podczas kontroli, ale oferuje również pomoc przy otwieraniu firmy transportowej.

Doskonała znajomość przepisów ułatwia nam szybkie skompletowanie pakietu dokumentów oraz załatwienie wszystkich kwestii formalnych również tych związanych z zabezpieczaniem finansowym. Pomagamy także klientom w uzyskaniu zezwoleń i licencji transportowych, które są niezbędne do rozpoczęcia działalności.

Otworzenie firmy transportowej wymaga kontaktu z wieloma urzędami i spełnienia konkretnych wymogów, dlatego samodzielna próba pozyskania wszystkich dokumentów może znacząco wydłużyć ten proces. Zaangażowanie do tego celu profesjonalistów takich jak firma Traxe to nie tylko oszczędność czasu, ale również pieniędzy. Koszty naszych usług nie są wysokie, zwłaszcza jeśli wezmą Państwo pod uwagę naszą skuteczność i szybkość działania oraz wysokie kompetencje.

Licencje i zezwolenia:

  • Pomoc w formalnościach związanych z uzyskaniem wszelkich zezwoleń oraz licencji transportowych
  • Szybki proces realizacji od skompletowania dokumentów wraz z niezbędnymi formalnościami związanymi z zabezpieczeniem finansowym aż do wydania dokumentu

 

Pośredniczymy w pozyskaniu poniższych dokumentów:

  • Licencje i zezwolenia w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego
  • Zezwolenia w Starostwach Powiatowych
  • Karnety TIR w Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych
  • Zagraniczne zezwolenia na przewóz odpadów niebędących materiałami niebezpiecznymi
  • Zagraniczne zezwolenia na przejazd pojazdów nienormatywnych

 

Certyfikat:

  • Certyfikat Kompetencji Zawodowych to dokument potwierdzający posiadanie przez przedsiębiorcę kwalifikacji niezbędnych do podjęcia i wykonywania działalności gospodarczej w branży transportu drogowego

 

Dzięki wysokim kwalifikacjom naszej kadry, posiadamy niezbędne Certyfikaty. Na podstawie art 2 pkt 2 rozporządzenia (WE) 1071/2009 jest możliwość użyczenia Certyfikatu Kompetencji Zawodowych przedsiębiorcom nie posiadającym takowego dokumentu. Udostępniamy zarówno Certyfikat Kompetencji w drogowym transporcie rzeczy jak i osób.